Rekuperacja - co to jest?

Rekuperacja, rekuperacja powietrza w domu to  wentylacja mechaniczna, która opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę zwaną rekuperatorem. 

System rekuperacji

Urządzenie umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń użytkowych oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale zanieczyszczonego powietrza. Taka wymiana dwóch fal powietrza pozwala zmniejszyć straty cieplnej wentylacji o nawet 90%.

 

Warto dodać, że dzięki rekuperacji nie tylko sami zyskujemy oszczędzając, ale też chronimy klimat.

 

Rekuperacja nie tylko ogrzewa napływające powietrze, ale też je oczyszcza- zarówno z tradycyjnych zanieczyszczeń, ale też CO2, alergenów i innych zanieczyszczeń.

Dzięki temu urządzenie ma znaczną
przewagę nad tradycyjnym otwieraniem okien w celu przewietrzenia pomieszczenia. Korzystając z rekuperacji nie musisz się też martwić uciążliwymi sąsiadami, którzy palą w piecach paliwem wątpliwej jakości, ponieważ filtry zainstalowane w rekuperatorze  przepuszczą do Twojego domu tylko czyste powietrze.

Zainteresowany współpracą?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Intelus Energy Sp.z.o.o

ul. ks. Wiktora Siwka 17, 40-306 Katowice, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice - Wschód w Katowicach, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000818539 NIP: 6272765725, REGON: Kapitał Zakładowy w wysokości 1.000.000 zł wpłacony w całości.
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram