jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, która energię pozyskaną ze środowiska oddaje instalacji centralnego ogrzewania. 

Pompy ciepła - zasady działania

Pompa działa podobnie jak kocioł gazowy, jednak na jego tle pompę wyróżnia to, że jest uważana za ekologiczne źródło ciepła. Szacuje się, że nawet do 75% energii jest pozyskiwane ze środowiska naturalnego. Dlatego wykorzystując pompy ciepła w instalacji centralnego ogrzewania domu przyczyniamy się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska.

Kolejną, bardzo dużą zaletą takich instalacji jest to, że na co dzień są one bezobsługowe i niedrogie w eksploatacji. Instalacja pompy ciepła oznacza, że możemy zrezygnować z komina i nie musimy się przejmować składowaniem opału. Dodajmy, że jako iż jest to urządzenie grzewcze przyjazne środowisku, to możemy liczyć na dofinansowanie inwestycji.

Wyróżniamy 3 rodzaje pomp ciepła:

    Pompy ciepła gruntowe – pompy tego rodzaju są zasilane ciepłem ziemi

    Pompy ciepła Typu woda-woda – ciepło jest pobierane z wód gruntowych np poprzez wykonanie studni czepnej i zrzutowej.

    Pompy ciepła Typu powietrze-woda – najbardziej popularne rozwiązanie, wykorzystujące energię powietrzną. Wielką zaletą takiego rozwiązania jest ich łatwy montaż, który jest o wiele łatwiejszy niż np. Montaż pomp gruntowych. 

Jeżeli interesuje Cię montaż pompy ciepła i opinie na ich temat? Napisz do nas na biuro@intelus.pl

Zainteresowany współpracją?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Intelus Energy Sp.z.o.o

ul. ks. Wiktora Siwka 17, 40-306 Katowice, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice - Wschód w Katowicach, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000818539 NIP: 6272765725, REGON: Kapitał Zakładowy w wysokości 1.000.000 zł wpłacony w całości.
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram